Klimatizace je zařízení sloužící k ochlazování vzduchu, odvlhčování či vytápění. Systém chlazení klimatizace funguje na principu chladničky. Chladnička odebírá teplo chlazenému prostoru a následně ho uvolňuje do místnosti (nejčastěji výměníkem na zadní straně). Zjednodušeně řečeno - z jednoho prostoru teplo odebírá a do druhého jej předává. Klimatizace se skládá z venkovní jednotky, která obsahuje venkovní výměník , kompresor, elektrické silové části a z vnitřní jednotky, která obsahuje vnitřní výměník , ventilátor a ovládací elektroniku. Tyto jednotky jsou navzájem propojeny měděným potrubím pro chladící médium a komunikací. Toto uspořádaní je nejběžnější.
Kde všude lze využít klimatizaci:

  • místnosti sloužící k pobytu osob: obytné místnosti, hotelové pokoje a haly, restaurace, lůžková zařízení v nemocnicích...
  • pracovní místnosti: kanceláře, laboratoře, velíny, lékařské ordinace, operační sály, rozhlasová a televizní studia, soudní síně, prodejny, místnosti s výpočetní a reprodukční technikou
  • výrobní prostory: výrobní místnosti pro zpracování a skladování textilu, tabáku, barev a laků, potravin, květin

daikin

Daikin Airconditioning Central Europe Czech Republic spol. s r.o.
- světová špička v oblasti výroby klimatizačních zařízení.Společnost DAIKIN, je jedničkou na trhu v oblasti klimatizačních zařízení. Svým neustálým vývojem se zasloužila o to, jak kvalitní zařízení se v současné době může instalovat jak v soukromém, tak také komerčním sektoru.

lg

LG Electronics, Inc.
- výrobce v oblasti spotřební elektroniky, domácích spotřebičů, mobilních komunikací a klimatizací. Klimatizační jednotky LG se za dobu svého působení na českém trhu staly velmi oblíbeným zařízením zvyšujícím komfort nejen bydlení.

fujitsu

Společnost Fujitsu - výrobce spotřební elektroniky, počítačových periferií a klimatizací. Klimatizační zařízení značky FUJITSU GENERAL se vyznačují účinnou inverterovou technologií a vylepšenou ventilační technologií, která generuje silný, konzistentně distribuovaný a extrémně tichý proud vzduchu a vysoká rozmanitost nastavení zajistí příjemný provoz.

sinclairKlimatizace SINCLAIR pro domácnost je moderním, hospodárným a efektivním řešením. Již od počátku si značka SINCLAIR stanovila za svůj hlavní cíl přinášet kvalitu a pohodu do života všech obyvatel modré planety. Nedílnou součástí pro dosažení tohoto cíle je základní a pevně zakotvená podmínka, že technického pokroku je nutno dosahovat výhradně v harmonii s přírodou. Vysoká úroveň kvality a orientace na produkci špičkových technologicky vyspělých zařízení je důsledkem pečlivé pozornosti věnované vývoji, výrobě a zkušebním postupům, stejně jako podpoře po prodeji. K tomuto účelu je každý díl pečlivě vybírán a přísně zkoušen, aby byla zajištěna kvalita a spolehlivost celého výrobku. Provoz společnosti je v souladu s ISO 9001. Produkty SINCLAIR vyhovují evropským předpisům, které zaručují bezpečnost výrobku. Produkce klimatizačních zařízení značky SINCLAIR se vyrábí v jedné z největších továren na výrobu klimatizační techniky na světě.